Vyberte stranu

Stále rozmýšľate? Stále neviete, kam si máte ísť oddýchnuť? Máme pre vás 7 overených tipov na slovenské hotely, kde vás čakajú s otvorenou náručou. Každý už v nejakom hoteli býval. Niektoré boli lepšie, iné nie, ale tento rok si na dovolenku vyberte taký, na ktorý nezabudnete do konca života. Stačí sa len rozhodnúť, do ktorej časti Slovenska chcete ísť, čo v hoteli najviac potrebujete a milujete a nakoniec, koho si chcete zobrať so sebou. Vybrali sme pre vás 7 hotelových destinácií, pri ktorých strávite vašu vysnívanú dovolenku. Od samoty na lese, cez wellness až po poznávanie našich krásnych miest.

Spoznajte krásu Košíc v historickom hoteli 

Pre milovníkov histórie má dvere otvorené HOTEL AMBASSADOR v centre Košíc v blízkosti najstarších a najzaujímavejších kultúrnych pamiatok ako je katedrála Dóm sv. Alžbety, Štátne divadlo, Andrássyho palác a ďalšie. Pôvodná stará časť hotela je chránenou kultúrnou pamiatkou a jej vznik sa datuje do obdobia približne druhej polovice 13. storočia. Rodinný hotel ponúka ubytovanie v 5 jednolôžkových, 16 dvojlôžkových izbách a 2 luxusných apartmánoch. Hotelová reštaurácia DIPLOMAT je vyhľadávaným gurmánskym miestom, kde jedlo nezaostáva za eleganciou interiéru. Je v nej možné ochutnať jedlá medzinárodnej a slovenskej kuchyne ako i kvalitné slovenské a zahraničné vína. Náš TIP: V rámci ponuky si môžete vybrať aj víkendové pobytové balíčky.

Leto v kúpeľoch 

Útulný hotel s 19 izbami nenesie názov Carpe Diem náhodou. Prostredie hotela VILLA CARPE DIEM a jeho profesionálne služby vám spríjemnia pobyt v blízkosti Trenčianskych Teplíc a filozofia „Užívaj dňa“ dostane úplne iný rozmer. Doprajte si nezabudnuteľný zážitok a vnorte sa do prírody, ktorá hotel obklopuje. Nerušene nasledujte turistické chodníčky a cyklotrasy alebo sa oddajte relaxu kúpeľných procedúr a liečivým účinkom jedinečnej termálnej vody. Osviežiť sa tiež môžete vo vnútorných a vonkajších bazénoch neďalekých kúpeľov a nechať telo i dušu pookriať v unikátnom saunovom svete. Personál hotela vás privíta ako hostí, ale lúčiť sa s vami budú ako s priateľmi. Náš TIP: Villa sa nachádza v úplnom lese, preto je tento pobyt vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú ticho a pokoj.

Dovolenka v kaštieli 

Ak si na dovolenke chcete pozrieť južné Slovensko, nemôžete obísť ubytovanie v prenádhernom barokovom zámku HOTEL CHATEAU BÉLA, ktorý je vzdialený len 12 kilometrov od maďarských hraníc. Doprajte si pocit luxusu a bývajte ako kráľovská rodina! Atmosféru zámku dokresľuje vybavenie izieb vrátane parketových podláh, elegantných pruhovaných tapiet a štýlového dreveného nábytku. A neskutočne priestranné kúpeľne majú mramorové zariadenie a pohodlnú vaňu. Okrem vane môžete zrelaxovať aj vo wellnesse so saunou a parným kúpeľom. Povznesenú náladu vám tiež zaručí obdiv klenutých stropov v elegantnom relaxačnom priestore či súkromnom kine. Celý barokový zážitok dotvára reštaurácia Baldacci s tradičnou rakúsko-uhorskou kuchyňou. Vybrali ste si ubytovanie, Vaše veličenstvo? Náš TIP: Využite víkendový pobyt v cene aj s raňajkami.

Tam, kde sa história snúbi s modernosťou 

Prežite okúzľujúce dni a noci pod strechou historického hotela tak blízko stredovekého hradu, že priam cítite v stenách pulzovať dejiny. V modernom dizajne s najnovšími technológiami spozorujete v dokonalej harmónii autentický secesný štýl zo začiatku 19. storočia. HOTEL ELIZABETH dal postaviť priamo pod stredovekým hradom v centre mesta Trenčín barón Armin Popper. Inšpiráciou mu bola cisárovná Alžbeta Bavorská, známa aj ako Sissi. Luxusné ubytovanie dopĺňa výnimočná reštaurácia s bohatým sortimentom jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne, secesná kaviareň so zákuskami z vlastnej cukrárskej dielne ako aj wellness centrum v štýle rímskych kúpeľov s množstvom procedúr. Hľadáte romantiku pod Trenčianskym hradom? Z letnej terasy pri ochutnávke tých najvyberanejších jedál a nápojov môžete na hradnom brale obdivovať unikátny, takmer 2000 rokov starý rímsky nápis.Hotel získal viacero prestížnych ocenení. Náš TIP: Nenechajte si ujsť pobyt v oáze pokoja a odpočinku Caracalla Spa, kde čas plynie mimo vás.

Ideálna dovolenka pre rodiny s deťmi 

Príďte sa s deťmi vyšantiť do detského bazéna s toboganom, detského kútika alebo do kurzov detského plávania vo WELLNESS HOTELI PATINCE. Okrem detí si tu prídu na svoje aj pohyb obľubujúci dospeláci, ktorí chcú prebudiť svoje telo aj dušu. Je pre nich k dispozícii fitness centrum, tenisový kurt, beach volejbalové ihrisko, petanque, bowling, relaxačný program spojený s cvičením jogy a ešte oveľa viac. Zrelaxovať môžete v termálnej vode v bazénovom svete s teplotou 30-36°C, ktorá uvoľní vašu myseľ a zaplaví celé vaše telo blahodarnými účinkami. Obrovský hotelový komplex vás prekvapí skutočným pohodlím a luxusom, vkusne zariadenými izbami a apartmánmi, ale aj ochotným a usmievavým personálom na každom kroku. Ak budete mať chuť na výlet, určite zájdite do neďalekého prístavu Marina Patince, odkiaľ si môžete vyjsť na zaujímavú plavbu po Dunaji. Náš TIP: Využite výhodný letný pobyt na viacero dní.

Oddych v troch národných parkoch 

Pod majestátnou Kráľovou hoľou sa nachádza hotel HOLIDAY RESORT TELGÁRT, ktorý je svojou atraktívnou polohou predurčený k oddychovému, rekreačnému a športovému pobytu na úpätí hôr. Tiché horské prostredie na rozhraní troch národných parkov – Nízkych Tatier, Muránskej planiny a Slovenského raja zaručuje každému návštevníkovi prekrásny výhľad na scenériu slovenských hôr. Vydajte sa pešo alebo na bicykli na niektorú z mnohých turistických značiek a objavujte krásy okolitých hôr, či malebné prostredie prameňov Hrona a Hnilca. Za návštevu tiež stojí známy úsek železničnej trate, ktorého súčasťou je Telgártsky viadukt, unikátny tunel Telgártska slučka a tiež Telgártsky tunel, ktorý si najlepšie vychutnáte cestou vlakom. V okolí hotela tiež nájdete ranče, ktoré vám umožnia obdivovať prekrásnu prírodu z konského chrbta. Náš TIP: Dovolenkujte v horských apartmánoch či štúdiách už od 39 eur za noc.

Pobyt ako v galérii

Pri hľadaní ubytovania natrafíte naozaj na krásne miesta zariadené v rôznorodých štýloch. Ak však inklinujete k umeniu, našli sme niekoľko atraktívnych apartmánov, v ktorých sa budete cítiť ako v galérii. Navštívte Apartman Patris 33 v Tatranskej Štrbe alebo Drevodom na Liptove v lokalite Gôtovany.