Vyberte stranu

Košice vás musia očariť svojou históriou, kultúrnymi aktivitami, okolitou prírodou a v neposlednom rade aj dobrosrdečnými ľuďmi. Druhé najväčšie mesto na Slovensku (250 000 obyvateľov) je domovom 3 univerzít, najdlhšej pešej zóny a najväčšej katedrály na Slovensku. Je zrejmé, že v Košiciach sa určite musíte zdržať niekoľko dní aj nocí. Radi sme pre vás pripravili zopár tipov na skvelé ubytovanie, ktorého je v Košiciach od výmyslu sveta.

Boutique hotely a penzióny

Decentne zrekonštruovaná budova, atraktívne zariadený interiér, štýlové vybavenie na vysokej úrovni, to je vizitka Boutique Hotela Slávia. Spolu s vynikajúcou polohou v centre mesta a naozaj chutnou kuchyňou preto patrí medzi najnavštevovanejšie hotely v Košiciach. Nielen vynikajúcu polohu v centre mestá má tiež Boutique Penzion Slovakia & Slovakia Residence, ktorý je vzdialený od Dómu sv. Alžbety len 50 metrov. Súčasťou penziónu je reštaurácia špecializujúca sa na steaky, ktoré si môžete vychutnať aj na útulnej terase. Praktické, priestranné a pohodlné izby, inšpiratívne a nápadité zariadenie, chutné raňajky (a nielen tie), milý personál, čo viac si priať? Asi len spokojných hostí, ktorí sa sem radi vracajú. Boutique Hotel Bristol je jedným z najluxusnejších hotelov v historickom centre Košíc, ktorý zaujme svojou architektúrou a výhľadom na Dóm sv. Alžbety z terasy. Reštaurácia Allegro ponúka vynikajúce pokrmy miestnej a medzinárodnej kuchyne. V lobby bare sa podáva široký výber nápojov, hosťom sa páči aj útulný wellness.

Výnimočná atmosféra

Bývanie vo výnimočnej atmosfére je na nezaplatenie. Francúzsky vidiecky štýl penziónu Vila Terrasse očarí aj tie najmenej romantické duše. Nájdete tu šetrne zariadené prostredie s citom pre detail, scenériu nádherných a jedinečných doplnkov, kde príjemná hudba dotvára neopakovateľnú atmosféru, ktorú hostia hodnotia ako neskutočnú a v dnešnej dobe nevídanú. „Večer, keď sa zakúrilo v krbe, bola jedáleň plná ľudí a pri príjemnej hudbe a pohári vína sa všetci medzi sebou rozprávali ako doma v obývačke.“ V tichej lokalite na rozhraní rodinných domov a lesíka to bude určite neopakovateľné. Hotel Zlatý Dukát sídli v jednej z najstarších budov v Košiciach, ktorej základy sa datujú do obdobia okolo roku 1240. Toto ubytovacie zariadenie sa vyznačuje štýlovým interiérovým dizajnom a počas vášho pobytu si môžete vychutnať dobroty z gurmánskej reštaurácie, posedenie v útulnom bare a múzeum skla na mieste. Celú atmosféru tohto miesta dopĺňa vínny klub so starobylými klenbami situovaný v suteréne, pričom steny klubu sú súčasťou stredovekých mestských hradieb. Kto najviac vytvára príjemnú atmosféru? No predsa milí a ústretoví pracovníci hotela. Tých určite nájdete aj v Hoteli Ambassador v centre mesta. Hostia si tiež chvália moderné a luxusné vybavenie izieb doplnené útulnou terasou a úžasným wellnessom. Samozrejme že v hoteli nechýbajú ani pestré a veľmi chutné raňajky, ktoré spoluvytvárajú dokonalú atmosféru príjemného ubytovania.

Ubytovacie klenoty v okolí

Nemáte radi ruch veľkomesta a dávate radšej prednosť ubytovaniu v tichšom prostredí s bohatou zeleňou? Aj pre vás máme parádne tipy! Luxusný Hotel Bankov Košice má pokojnú polohu iba 4 km od centra Košíc. Ponúka bezplatné využitie wellness centra s infrasaunou, parnou a fínskou saunou s ochladzujúcim bazénom. Tiež môžete využiť aj relaxačnú miestnosť a krytý bazén s otvorenou terasou. Priestranné izby zariadené v elegantnom štýle dopĺňa reštaurácia, ktorá ponúka širokú škálu slovenských a medzinárodných jedál, ako aj bohatý výber vín. Záhradná reštaurácia má k dispozícii letnú terasu a nájdete tu aj detské ihrisko. Nádherná lokalita, upokojujúce ticho, hotel obklopený lesom, výborná strava a maximálne ústretový personál, tak by sme v skratke mohli charakterizovať tento hotel. Hotel Slamený dom sa nachádza v pokojnej obci Malá Ida, iba 7,8 km od Košíc. Nedávno zrekonštruovaný hotel ponúka ubytovanie v lone nádhernej záhrady s bohatou zeleňou a rybníkmi. Nájdete tu moderne zariadené izby, vnútorný detský kútik, útulné wellness centrum, terasu prekrytú štýlovou slamenou strechou, altánok aj menšie bowling centrum. V hotelovej reštaurácii sa podávajú pokrmy miestnej kuchyne, exotické špeciality a kontinentálne jedlá. Penzión ZOO „Pod Hrešnou“ sa nachádza 9 km od Košíc, v blízkosti unikátnej košickej zoologickej záhrady, kde v súčasnosti žije takmer 142 druhov zvierat. Ako jediná ZOO na Slovensku má vybudovaný botanický náučný chodník a chová huculské kone, ktoré sú využívané nielen ako exponáty, ale tiež v hipodrome. Penzión ponúka pokojné ubytovanie a je ideálne pre ľudí, ktorí majú radi prírodu. Elegantný boutique Hotel Maraton sa nachádza len kilometer od historického centra a všetkých hlavných pamiatok a rovnako je vzdialený aj od najväčšej botanickej záhrady na Slovensku. V Botanickej záhrade Univerzity P. J. Šafárika sa nachádza takmer 4 000 rastlinných druhov, vzácna je najmä zbierka zhruba 1 200 kaktusov a sukulentov, ale zaujme aj aj expozícia nádherných orchideí, hmyzožravých rastlín, či ďalších druhov tropickej i subtropickej flóry v skleníku. Ale vráťme sa do luxusného hotela Maraton. Izby sú vkusne zariadené a ladené do teplých farebných odtieňov. Hosťom zaručujú vysoký štandard ubytovania a služieb, keďže hotel patrí medzi najluxusnejšie 4-hviezdičkové hotely vo východoslovenskej metropole. V reštaurácii sa podávajú lahodné pokrmy miestnej a medzinárodnej kuchyne, ktoré dopĺňa bohatá ponuka nápojov. Každé ráno sa tu ubytovaným hosťom podáva výdatný raňajkový bufet.

Perličky na záver

Hotel Dália v centre Košíc sa právom môže pýšiť titulom ekologický. Vkusne a útulne zariadené izby sa môžu pýšiť ekologickými a biologicky rozložiteľnými toaletnými potrebami, ktoré nie sú testované na zvieratách. Hotelová voda je vyhrievaná solárnymi panelmi umiestnenými na streche. Ak prídete elektrickým autom a potrebujete dobiť baterku, elektrické nabíjacie stanice sú k dispozícii pre ubytovaných hostí zdarma. Príjemnú atmosféru dotvára ústretový a milý personál. Pre mladých je tu štýlový Tabačka hostel. Kreatívny, svojrázny a bláznivý priestor v industriálnom komplexe je ako stvorený pre mladých a nezávislých ľudí, ktorý majú radi dobrodružstvo. Treba sa pripraviť na spoločné hygienické zariadenia a kuchyňu ako to už v hosteloch býva, ale všetko je vynahradené príjemným a ústretovým personálom. V blízkosti hostela je svojrázne kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik s unikátnym kultúrnym centrom a otvorenou zónou pre umenie, kreativitu a spoluprácu.