Vyberte stranu

Štíty, plesá, doliny, horské chaty a množstvo ďalších pozoruhodností ponúka najvyššie pohorie na Slovensku – Vysoké Tatry. Rozvinutý turistický región láka svojou majestátnosťou, zaujímavými atrakciami a kvalitnými službami nielen Slovákov, ale aj množstvo zahraničných hostí. Ktoré kúty Vysokých Tatier ste už objavili a kam sa ešte chystáte?

Dych berúca príroda

Prírodných krás a zaujímavostí je vo Vysokých Tatrách neúrekom, ale z tých naj vyberáme: Gerlachovský a Lomnický štít, Kriváň, Vodopád Skok, Belianska jaskyňa, Kôprová dolina či Sedielko. Vo Vysokých Tatrách si v nádhernej prírode dobije baterky naozaj každý. Náročnejšie horské výstupy, cyklotúry alebo len nenáročné prechádzky či presuny lanovkami alebo železnicou – výletov si môžete naplánovať od výmyslu sveta. V rámci ubytovania v Tatrách je to tiež veľmi rôznorodé. Ponuka sa pohybuje od luxusných veľkých hotelov až po útulné apartmány či súkromné chaty. Medzi veľkými hotelmi sú medzi návštevníkmi obľúbené najmä Grand hotel Starý Smokovec, Grand hotel Praha, Grand Hotel Bellevue, Hotel Lomnica, Grand Hotel Bachledka Strachan, Hotel Hubert High Tatras či Grand Hotel Kempinski High Tatras. Vo všetkých spomínaných hoteloch nájdete top služby s výbornou kuchyňou, výhľadmi či oddychovými zónami a wellnessom. Naozaj si stačí len vybrať podľa osobných preferencií či umiestnenia hotela – Štrbské Pleso, Ždiar, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a ďalšie.

Cestujete s rodinkou?

Boli ste vo Vysokých Tatrách už ako deti? Je pravdou, že ak máme na nejaké miesto pozitívne spomienky z detstva veľmi radi sa tam vraciame aj s vlastnou rodinou. Všimli ste si to už? A aké iné, ako pozitívne spomienky môžete mať na Vysoké Tatry? Berte manžela, partnerku, babku aj svokru, ale najmä deti a hybajte nasať nádhernú pozitívnu energiu z našich majestátnych hôr! Family friendly ubytovanie nájdete v obci Štrbské pleso aj vo Wellness Hotel Borovica, Hoteli Crocus alebo Hoteli FIS. V Tatranskej Lomnici sa s deckami môžete vyblázniť v Hoteli Sorea Urán, Hoteli Sasanka alebo v Hoteli Tatranec. Z iných oblastí regiónu Vysokých Tatier sa na detičky tešia aj v Hoteli Villa Siesta v Novom Smokovci, v Hoteli Amalia v Novej Lesnej alebo v Penzióne Nebeski v Podbanskom. Máte v rodine aj štvornohého miláčika a tiež mu chcete dopriať výbeh po tatranských lúkach a štítoch? Vo Vysokých Tatrách sú pripravení aj na skupinku cestujúcich, ktorí privezú aj svojho zvieracieho člena rodiny. Veselého šantenia psíkov sa už nevedia dočkať v Hoteli International či Hoteli Morava v Tatranskej Lomnici, v Horskom hoteli Sliezsky dom v Tatranskej Polianke alebo aj v Hoteli Sorea Hutník I. v Tatranských Matliaroch.

Pre milovníkov zimných radovánok

Vysoké Tatry poskytujú športové vyžitie celoročne. V zimných mesiacoch sú však navštevované najmä lyžiarmi, bežkármi, snowbordistami a ďalšími milovníkmi zimných aktivít. Vysoké Tatry sú v zime čarovné. Keď príroda oddychuje a vy si môžete vychutnať výhľady z tých najvyšších miest na nádherné tatranské štíty pokryté bielou perinou, ten pocit je na nezaplatenie. Vysoké Tatry ponúkajú 24 kilometrov upravených zjazdoviek a v špičkových strediskách Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec vás k oblakom vyvezie 20 moderných lanoviek a vlekov. V regióne Vysoké Tatry si prídu na svoje aj priaznivci bežeckého lyžovania. Areál Štrbské Pleso ponúka viacero okruhov s rôznou náročnosťou v celkovej dĺžke 25 km, ale bežecké trate nájdete aj v Tatranskej Lomnici či Starom Smokovci. Najmenšie veľhory sveta v zime ponúkajú aj ďalšie atrakcie pre malých aj veľkých, stačí si len vybrať – Tatranský ľadový dóm, korčuľovanie, sánkovačky, chôdza so snežnicami a mnohé ďalšie. Vyberať môžete nielen z atrakcií, ale aj s možností na ubytovanie. Takmer každý hotel či penzión v zimnej sezóne ponúka extra služby pre lyžiarov v podobe napríklad odkladacieho miesta na lyžiarsky výstroj. V obľúbenej oblasti Štrbského plesa nájdete krásne a pohodlné ubytovanie napríklad v Penzióne Furkotka, Hoteli Patria, Hoteli Panorama Resort či v Hoteli Toliar. V centre lyžiarskeho strediska Tatranská Lomnica sa nachádza moderný APLEND Kukučka Mountain Hotel and Residences zariadený v horskom štýle s dreveným nábytkom, kamennými stenami a wellness centrom, Penzión Jesenský s úschovňou lyží alebo Wellness Cottage CEDER v štýle kanadských zrubov s vynikajúcimi raňajkami.

Bývanie medzi tatranskými štítmi

Mnohí ľudia si radi vychutnajú „drsnosť“ tatranskej prírody takpovediac „na dotyk“. Pre týchto dobrodruhov sú tu horské hotely, ktoré niekedy neposkytujú až taký luxus, ale o to autentickejší pocit majú hostia z celého pobytu v Tatrách. Horský Hotel Popradské Pleso sa nachádza v nadmorskej výške 1 500 metrov, na trase Tatranskej magistrály v Mengusovskej doline. Hotel je dobrým východiskovým bodom na pešiu turistiku a zúčastnenie sa alpského výletu so sprievodcom na Gerlach alebo Vysokú, rovnako ako horolezecké túry vo Vysokých Tatrách. Horský Hotel Sliezsky Dom sa nachádza v samom srdci Vysokých Tatier, v nadmorskej výške 1 670 metrov. Ponúka elegantné izby s úžasným výhľadom na hory a výbornou kuchyňou. Mountain Hotel Bilíkova Chata sa nachádza na juhovýchodnom svahu Slavkovského štítu, na mieste s najvyššou úrovňou ochrany prírody v Tatranskom národnom parku a preto sa do hotela dostanete len lanovkou Hrebienok, vzdialenou 300 metrov od hotela. Nájdete tam jednoducho zariadené, ale čisté izby doplnené nádherným výhľadom na Lomnický štít, terasu s ochutnávkou jedál tradičnej slovenskej kuchyne či grilovaných špecialít s nádherným výhľadom do údolia a na hory. Čo viac si môže človek milujúci prírodu priať? Azda len veľa možností na túry po chodníkoch na okolí. Villa pod Gerlachom v Tatranskej Polianke síce nemá pod oknami skalnaté štíty, ale je to famózne miesto na samote priamo pri zastávke tatranskej električky. Veľkú oplotenú záhradu s vlastným potôčikom ocenia najmä rodiny s aktívnymi deťmi. Horská chata pod Soliskom sa nachádza priamo na zjazdovke Solisko vo výške 1840 metrov, dostanete sa k nej len lanovkou zo Štrbského Plesa alebo pešo. Hostia ocenili najmä chatárov a ich priateľsky až rodinný prístup, ale aj útulné ubytovanie s úžasnými výhľadmi. Západy a východy slnka sú tu nezabudnuteľné!

Grandhotely, ktoré začiatkom dvadsiateho storočia vyrástli v Starom Smokovci (1904), v Tatranskej Lomnici (1905) a na Štrbskom Plese (1906) sú dodnes symbol tatranského prepychu a architektonickej dokonalosti. Všetky hotely si dodnes zachovávajú svoj majestátny šarm a sú lákadlom pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať kráľovskú atmosféru tatranskej secesie. Urobte si radosť a nechajte sa bezstarostne hýčkať impozantnosťou a prestížou týchto miest.