Vyberte stranu

Mnohí ľudia si vyberajú dovolenku tak, že si v prvom rade určia miesto kam chcú ísť a potom si v danej oblasti hľadajú ubytovanie. Skúsili ste to už niekedy naopak? Vyberte si najskôr mega fantastické ubytovanie presne podľa vašich želaní či predstáv a potom sa porozhliadnite, aké pamiatky alebo prírodné krásy či atrakcie by ste mohli v okolí navštíviť.

Doprajte si luxus hviezdičiek

Ubytovanie, ktoré je označené piatimi hviezdičkami musí spĺňať tie najvyššie štandardy. Na Slovensku takýchto miest nie je veľa, ale tie čo máme, určite stoja za zmienku. Mnohé 5 hviezdičkové ubytovacie komplexy sa nachádzajú v hlavnom meste Bratislava.Spomeňme napríklad moderný hotel Sheraton, ktorý sa nachádza na brehu rieky Dunaj, čiže je ideálnym miestom na príjemné, romantické prechádzky po jej brehoch. Priamo v centre mesta nájdete Roset Hotel & Residence, takže budete mať všade blízko. Na prvý pohľad nenápadný, ale na druhý o to zaujímavejší je štýlový Marrol’s Boutique Hotel v centre mesta so skvelou kuchyňou reštaurácie Houdini. Ďalší hotel s najvyšším počtom hviezdičiek nájdete vo Vysokých Tatrách. Grand Hotel Kempinski High Tatras s úžasným výhľadom na Štrbské pleso je právom obľúbený a vyhľadávaný.

Veľkoleposť Vysokých Tatier tak dotvára aj neskutočne nádherné a exkluzívne ubytovanie, profesionálny personál a špičkové služby od wellnesu až po neopakovateľnú kuchyňu. Päť hviezdičiek si môžete vychutnať aj v obci Vrakúň na žitnom ostrove. V hoteli Amade Château bývate ako na zámku, ale so všetkými modernými vymoženosťami od wifi až po bazény a wellness.

Do pozornosti vám dávame aj ubytovanie medzi umeleckými dielami v Divnej pani Luxury Gallery Rooms v centre Banskej Štiavnice, v elegantnom hoteli s kúpeľnými procedúrami Royal Palace v Turčianskych Tepliciach alebo navštívte kúpeľné mesto Piešťany a využite špičkové služby hotela Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel, ktorý svojim hosťom ponúka okrem 111 luxusne zariadených a klimatizovaných izieb aj niekoľko stravovacích zariadení. Medzi ne patria reštaurácia Grand, kaviareň Alexander s letnou terasou a s výhľadom na park i salón Hubertus, kde sa môžete stretnúť s priateľmi pri hre šachu, bridžu alebo inej stolovej hry.

S vynikajúcim hodnotením v horách

Ak milujete hory, tak si na Slovensku určite prídete na svoje! Neskutočné scenérie a dych berúce výhľady ponúkajú nielen vrcholy turistických chodníkov, ale aj mnohé ubytovacie zariadenia. Ak k tomu pridáme špičkové služby ústretového personálu a pohodlný luxus postelí či kúpeľní, o nádhernú dovolenku a skvelé zážitky máte postarané. V našich veľhorách vám odporúčame ubytovať sa na úpätí Lomnického štítu v Grand Hoteli Praha s jedinečným vonkajším vyhrievaným bazénom s nekonečným okrajom, ktorý ponúka výhľad do údolia a na Vysoké Tatry.

Ak si chcete zahrať golf medzi skalnatými štítmi, určite sa zastavte v Hoteli International v Tatranskej Lomnici, kde nájdete aj bazény, sauny, masáže či posilňovňu. Nezabudnuteľnú dovolenku s luxusným ubytovaním a špičkovými službami môžete tiež prežiť v Grand hoteli Starý Smokovec alebo Hoteli Patria pri Štrbskom plese, kde si hostia chvália najmä fantastické výhľady. Demänovská dolina Nízkych Tatier je tiež známa svojou pohostinnosťou a rušným turistickým ruchom počas celého roka. Bývali ste už v legendárnom hoteli Tri Studničky?

Ak nie, musíte to určite napraviť. Útulné ubytovanie s decentným nádychom dreva vo vás vyvolá pocit luxusu a pohodlia. Hostia sú priam unesení z kulinárskych výtvorov, ktoré vám zaručia vynikajúci gurmánsky zážitok. Chcete mať ten najlepší výhľad? Potom je ubytovanie v luxusných izbách Hotela Rotunda priamo na Chopku pre vás ako stvorené. Ale pekné počasie vám zaručiť veru nevieme!

Pre milovníkov vody, pláží a pohodlia

Nielen horami je Slovensko živé! Naša úžasná krajina ponúka dostatok možností aj tým, ktorí milujú vodu. Nechajte sa inšpirovať pohodlným ubytovaním a vyrazte za mokrými zážitkami! Na západnom Slovensku v Senici nájdete GolfBay Villa so súkromnou plážou. Okrem nádherného výhľadu si môžete užívať priestrannú terasu s ležadlami či grilom a môžete sa tešiť na kúpanie v jazere, plavbu loďou či rybárčenie. Vila je vybavená najmodernejšími technológiami vrátane satelitnej TV so službou Netflix.

Na seneckých slnečných jazerách si pobyt a všetky vodné aktivity môžete vychutnať v súkromí dovolenkového domu TopSenec-Lakeside Home, ktorý okrem súkromnej pláže a výhľadu na jazero ponúka záhradu s detským ihriskom, gril a vlastné parkovanie. Ak náhodou nebude vonku dostatočne teplo, využiť môžete aj saunu! Ak máte radšej tečúcu vodu ako jazerá, vyberte sa na slovensko-maďarské hranice do obce Chľaba, kde za môžete započúvať do šumu Dunaja a nádherného spevu vtákov priamo na súkromnej pláži apartmánu Golden Beach Apartman Helemba.

Ak túžite po pokojnom relaxe ďaleko od mestského ruchu, tak ste na správnom mieste. Vinianske jazero na východnom Slovensku v turistickej oblasti Šírava sa pýši nielen príjemnou teplotou vody, ale aj nádhernou okolitou prírodou. Hostia si chvália pobyt v Penzióne Prameň, kde v miestnej poľovníckej reštaurácii ponúkajú aj vyhlásené špeciality z diviny, držiek a rýb. Príjemné a pohodlné ubytovanie pri vode s perfektným hodnotením od hostí vám tiež ponúka Hotel Zelená Lagúna pri vodnej nádrži Veľká Domaša na východnom Slovensku, kde v obci Holčíkovce nájdete tiež Hotel Zátoka s priamym výhľadom na pláž, detským ihriskom a milým prístupom personálu. Na Záhorí sme začali, tam aj vodnú púť skončíme.

Štýlové ubytovanie ponúkajú apartmány v golfovom rezorte v Šajdíkových Humenciach pri Senici. V Stylish apartments at Penati Golf Resort nájdete okrem luxusu a pohodlia aj možnosť využiť piesočnú pláž neďalekého jazera, blízke lesy na prechádzky či výlety na bicykli, ale aj špičkové menu v neďalekej reštaurácii Al Trivio.

Luxus s nádychom histórie

Vždy ste chceli bývať na zámku ako gróf či princezná? Aj na Slovensku máte tú možnosť, aspoň na chvíľu si splniť svoj sen a bývať v historickom luxuse! V košickom Golden Royal Boutique Hotel & Spa zaujmú vysoké stropy a zariadenie v secesnom štýle. Ak budete na západné Slovensko pokračovať severnou trasou, môžete nechať históriu na seba dýchnuť v Liptovskom Hrádku v Chateau GrandCastle, kde sú izby zariadené v jedinečných štýloch ako biedermeier, empír alebo secesia.

Návštevníkmi obľúbený je aj zámok Hotel Château Gbeľany pri Žiline, ktorý je nádherne zrekonštruovaný s citom pre detail. Ďalej na západ je Aphrodite Palace v Rajeckých Tepliciach alebo Hotel Gino Park Palace v Považskej Bystrici, kde si okrem nádherného okolia určite zamilujete úžasne historické priestory, priestranné izby či vynikajúcu kuchyňu. Severnú púť ukončíme v Trenčíne, kde si hostí získal Hotel Elizabeth najmä svojou polohou pod Trenčianskym hradom, ale aj službami ako kasíno, bazén či kúpeľné a wellness centrum.

Ak sa z Košíc vyberiete na západ južnou trasou, v Lučenci nájdete kúzelné miesto s nezameniteľnou atmosférou. Castle Hotel Galicia Nueva Halič ponúka luxusné ubytovanie vo veľkorysých priestoroch, kde je zručnosť majstrov vidieť v precíznych detailoch. Kompletne zrekonštruovaný hrad z 13. storočia The Grand Vígľaš ponúka luxusné ubytovanie vo zvukovo izolovaných izbách, ale aj krytý bazén či wellness centrum.

V barokovom zámku Hotel Chateau Béla vás okrem nádherného a upraveného vonkajšieho prostredia privíta concierge, ktorý všetko vysvetlí a pomôže vám odniesť batožinu. Vo vnútri sa môžete tešiť na parketové podlahy, elegantné pruhované tapety a štýlový drevený nábytok. Hotel Chateau Appony sídli v renesančnom kaštieli zo 16. storočia, ktorý sa nachádza v tichej časti obce Oponice, 20 km od Nitry.

Lákadlom je hlavne historická knižnica, v ktorej je uložených 17 000 originálov kníh z obdobia baroka. Skvostné historické stavby sú tiež Art Hotel Kaštieľ v Tomášove, ktorý je zariadený prvkami umenia Art Deco a Palace Art Hotel v Pezinku ku ktorému patrí aj vinárstvo, čo pridáva miestu jeho jedinečnú atmosféru.

Nech sa na Slovensku vyberiete kamkoľvek, odneste si odtiaľ len tie najpríjemnejšie zážitky, aby ste mali na čo spomínať.