Vyberte stranu

Či už túžite s partiou kamošov tancovať do rána bieleho niekde na samote v lese alebo hľadáte oázu pokoja pre seba a svoju rodinu v lone prírody, chatky majú rozhodne niečo do seba. Prinášame prehľad tých najzaujímavejších slovenských chát, kde skrátka budete chcieť stráviť dovolenku na Slovensku. Malá útulná chatka s krbom pre zamilovaný pár alebo rozsiahly komplex, kde môžu zložiť hlavu desiatky zábavy chtivých ľudí – chaty vždy symbolizovali pohodu, relax a dobrú atmosféru. Ísť na chatu je predzvesťou víkendu, dobrého jedla, priateľov a srandy, teší sa na ňu jednoducho každý.Predstavujeme vám výber toho naj, čo v rámci plánovaných chatovačiek dokážete na Slovensku nájsť.   

Perníková chalúpka

Miesto tak utešené, že sa vám odtiaľto nechce odísť, že tu chcete každú sobotu variť kotlíkový guláš pre siedmich trpaslíkov a že tu chcete zrazu stráviť celý život a zostarnúť. Drevodom na Liptove by sa mala volať rozprávkový domček, počas toho, čo vdychujete atmosféru tohto kúzelného prostredia už len čakáte, kedy vám zo skrine vylezú rozprávkové postavičky. Nád-he-ra! Podobný charakter má Folklórna chyža, kde sa z okna pozeráte dokonca priamo na Bojnický zámok.

Domček v prérii

Užite si prírodu v okolí Horskej chaty Orešnica. V neďalekej obci Východná si môžete zajazdiť na koňoch a navštíviť kravy a ovečky na farme alebo sa môžete poprechádzať arborétom v Liptovskom Hrádku. V chalúpke Zrub Niki si oddýchne vaše telo aj myseľ. Jediné, čo budete chcieť, je piť zázvorový čaj s citrónom a medom, zahrabať sa do veľkej teplej deky a čítať si tú knižku, ktorú už niekoľko týždňov odkladáte. V krásnom prostredí obce Ždiar určite nájdete potrebný pokoj a harmóniu.

Z chaty rovno na svah

Máme tu dva tipy pre tých, ktorí v lete milujú turistiku a v zime si užívajú zasnežené svahy. Ste presne ten typ človeka, ktorý si vychutnáva putovanie po turistických chodníkoch a perinbabu cez zimu vždy na kolenách prosíte, aby krajinu zasypala bielou posýpkou? V Chate u Jozefa v Malom Lipníku sa v bezprostrednej blízkosti chaty môžete venovať lyžovaniu, cyklistike alebo si môžete urobiť výstup na Skalnú ihlu či Hrad Ľubovňa. Z Chalets Jasná Collection v Demänovskej Doline zasa spravíte presne tri kroky a ste na svahu lyžiarskeho strediska Jasná – Záhradky. Neprebádané lesné chodníčky už čakajú na vaše turistické topánky.

Ako z videoklipu Last Christmas

Sú ľudia, ktorým tridsiatkové teploty nevyhovujú a už cez leto začínajú odpočítavať dni do Vianoc. Ak medzi nich patríte, trocha vás navnadíme – poznáte jednu z najkrajších vianočných piesní od Georga Michaela, Last Christmas? Zatvorte si oči, pohmkávajte si melódiu a o pár chvíľ na to… Ste na dokonalej chate plnej kamarátov, je tam aj vaša láska, zdobíte vianočný stromček, všetci máte vtipné vianočné svetre a o pol noci s vareným vínom v ruke vybiehate von za najspontánnejšou guľovačkou… Máte to? Ako spomienka tejto noci po vás zostane obrovský snehuliak za chatou a kopa smiechu v každej miestnosti, v každom rohu. Takéto osudové chaty sme pre vás našli aj na Slovensku – Zruby HOREC v Liptovskom Jáne či chata Adamec v Ždiari spĺňajú všetky kritériá.

Na vysokej nohe

Fascinujú vás vily hollywoodskych hviezd? Presvetlené, priestranné, plné luxusu? Predstavte si, že tento pocit si s partiou môžete dopriať aj vy – a dokonca ani nemusíte ísť do Hollywoodu. Pillow House Tatras v Starej Lesnej do bodky splní vaše predstavy o luxusnej dovolenke – komfort po príchode zo svahu či perfektný relax vo vlastnej saune. Toto miesto si vás rozhýčka.

Cíťte sa ako stredovekí panovníci

Sudopark Klokočov ponúka okrem príjemného ubytovania aj celoročné kúpanie v drevom vykurovaných sudoch, čo je rozhodne skvelý zážitok. Relax pod šírym nebom, v drevenej kadi, ktorú vykuruje nerezová piecka zabudovaná priamo vo vode na teplotu 38-41 °C. Podobné účinky na telo ako sauna si vyžadujú na záver poriadne schladenie. Rozhodne treba vyskúšať na vlastnej koži.  

Nevaž se, odvaž se!

Stále vám tu niečo chýba? Niečo poriadne, ale skutočne poriadne netradičné? Navštívte naturistický nudistický kemp na Dobrej lúke. Nech si pod tým predstavíte už čokoľvek, znamená to jednoducho, že hostia sú tu väčšinu času nahí. V kempe platia viaceré pravidlá a navštíviť ho môžete iba po tom, ako sa vopred nahlásite. Proti gustu žiaden dišputát a ak sa chcete uvoľniť doslova a dopísmena, možno tu nájdete ten pravý oddych, ktorý hľadáte už dlho.

Obývaj svoje vlastné teepee (típí)

Ak vás bavia netradičné dovolenky a radi skúšate niečo nové, určite sa oplatí zavítať s rodinou alebo kamarátmi do zážitkového areálu ÚDOLIE MANITOU v srdci prírody, pozdĺž Čermeľského potoka, necelých 6 km od centra Košíc. Miesto pre veľkých aj malých prériových Indiánov so šiestimi indiánskymi teepee obydliami. Areál je obohatený o náučný chodník, kde sa dozviete množstvo informácií o lese a jeho obyvateľoch.

Nevybrali ste si? Máme ďalších 2000 možností!

Fantastické miesta, čo poviete? Ak ste si aj napriek tomu chatu ešte nevybrali, máme pre vás ďalšie tipy na prekrásne ubytovanie, medzi ktorými sa nebudete vedieť rozhodnúť. Ostaňte dovolenkovať doma, na Slovensku.