Vyberte stranu

Ak ste nenáročný cestovateľ, ktorý dokáže s jedným ruksakom prejsť pol sveta a ak radi stretávate nových ľudí, zoznamujete sa, socializujete a spoznávate nové národnosti a kultúry, ubytovanie v hosteloch je pre vás to pravé – lacné, rýchle a pohodlné. Ak si zrovna na cestu okolo sveta teraz netrúfate, skúste začať menšou cestou – okolo Slovenska. Vy sa môžete ísť baliť a my vám medzitým dáme tipy na parádne hostely.

Po stopách východu

Začíname v metropole východu – v Košiciach. Prejdite si krásne Hlavné námestie, Dóm sv. Alžbety, zastavte sa pri spievajúcej fontáne, dajte si večeru v gruzínskej reštaurácii Gruziňák a štrngnite si v pivotéke & vinotéke Barrique. Noc môžete stráviť v jednom z príjemných hostelov blízko centra, vyskúšajte Time Out alebo Hostel Vodná 1. Z Košíc sa môžete vydať smerom na naše najväčšie pohorie – do Tatier. Obujte turistické topánky, prejdite si najznámejšie tatranské hrebeňovky a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Večer si vychutnajte pohľad na nočnú oblohu, bez svetelného smogu, plnú hviezd a snívajte pekné sny na posteliach v Horskej chate pod Soliskom na Štrbskom plese alebo v hosteli Bel v Tatranskej Lomnici, kde si v rámci komplexu Belveder môžete po náročnej turistike užiť aj saunu, vírivku a bazén.

Za Jánošíkom

Ak budete putovať na severozápad, dostanete sa do malebnej obce Terchová. Okrem najznámejšieho Jánošíka vaše túlavé topánky čakajú prekrásne trasy Jánošíkových dier s rebríkmi a reťazami pre adrenalínovejších turistov. Z neďalekej Vrátnej odporúčame vyviesť sa lanovkou k Snilovskému sedlu a odtiaľ sa po hrebeni prejsť na vrchol kopca Chleb alebo Veľký Kriváň. Ubytovať sa môžete ako praví horali v Dome horskej služby v časti Vrátna. Z Terchovej šup do srdca Slovenska, do Banskej Štiavnice. Toto romantické mestečko vás svojou atmosférou dostane. Nemôžete vynechať Štiavnické tajchy, prechádzať sa uličkami mesta, vyjsť na kalváriu, navštíviť Banku lásky a vychutnať si kávičku u Divnej pani. Noc prečkáte v hosteloch GRAN hostel alebo v Skautskom dome a potom hor sa za ďalšími dobrodružstvami.

Študentské mesto

Vašou ďalšou zastávkou môže byť mesto Nitra – študentské mesto je plné života a nových zážitkov. Cez deň prechádzka cez mestský park až na hrad, pre turistov výstup na vrch Zobor či nočný život na Mostnej ulici – popri rieke Nitra sa dostanete všade a bude sa vám tu páčiť. ???? Môžete si spraviť aj výlet do Dražoviec k neďalekému historickému Dražovskému kostolíku. Ako ubytovanie môžeme odporučiť príjemné miesta Nitra Glycerin Hostel alebo Sebol hostel. Južná zastávka na našej tour de Slovensko je v Štúrove. Po náročných predošlých dňoch si tu môžete užívať oddych vo wellnesse či na slniečku pri vode v termálnych bazénoch Vadaš Thermal resort. O nocľah sa vám postará Hostel Delfin.

Lacno aj v Bratislave

Výlet zakončíme v hlavnom meste, v Bratislave, kde je naozaj veľa turistických lákadiel – Bratislavský hrad, vojenský pamätník Slavín, očarujúci Modrý kostolík, vyhliadka Ufo, za zeleňou choďte do Horského parku, do Sadu Janka Kráľa či na Devín. A to je skutočne iba zlomok toho, čo sa dá v Bratislave pozrieť. Hostelov tu je tiež neúrekom, z mnohých vyberáme Zeitlos boutique hostel priamo pod hradom alebo Possonium Hostel pri železničnej stanici. Dúfame, že ste si tour de Slovensko užili naplno. Nezabúdajte, že to je stále iba malá časť toho, čo je možné v našej rodnej zemi vidieť. ????